Historia firmy Livingston - historia sukcesu

 

·       Drogę do sukcesu rozpoczęliśmy w latach sześćdziesiątych XX wieku. Byliśmy pierwszą firmą oferującą wynajem sprzętu na Starym Kontynencie. W ciągu tych 40 lat ciężkiej pracy staliśmy się czołowym graczem na europejskim rynku wypożyczania urządzeń nowych technologii.

·       Firma powstała w 1967 r. Założył ją J. Livingston Hogg. Na początku działaliśmy jako przedstawiciel największych amerykańskich producentów specjalistycznego sprzętu pomiarowego na rynku angielskim.

·       Na początku lat 70-tych powstała spółka Livingston Hire Niemcy. A później była filia w Holandii, Szwecji (1978) i Francji (1980).

 

·       Znaczna część zamówień w latach 70-tych i 80-tych pochodziła z rynku zbrojeniowego.

  

·       W 1985 r. firma Livingston została przejęta przez Brammer Group. Jednak 9 lat później powróciła na rynek pod oryginalną nazwą Livingston Group Ltd. 

 

·       W latach 90-tych do  Livingston Group włączono kilka firm, w szczególności Hamilton Rentals w Holandii, wraz z laboratoriami kalibracji KPN i Thales.

  

·       W marcu 2004 Livingston została przekształcona w niezależną, prywatną spółkę.

 

·       Głównymi udziałowcami Livingston Group oraz menedżerami firmy są: Mel Porter i Volker Tegeder.

 

·       Wypożyczane przez Livingston urządzenia pojawiły się na dużym ekranie, m.in. w kilku filmach o brytyjskim agencie 007, kręconych w Pinewood Studios. Usługi Livingston wykorzystywane były również przez stacje telewizyjne. Nasze urządzenia można było zobaczyć w programach popularnonaukowych prowadzonych przez Magnusa Pike’a lub popularnym programie Tomorrow’s World. W Polsce zaopatrujemy  w przyrządy pomiarowe wszystkie największe projekty telekomunikacyne realizowane w ciągu ostatnich 8 lat.

 

·       Nasze wartości od początku istnienia firmy to: niezależność, silne dążenie do rozwoju i dbanie o jakość usług.
 

f